Výlet naší MŠ na zámek Milotice u Kyjova

21. července 2012 v 19:55 |  RODINA
Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury. Zámecká instalace nabízí pohled do životního stylu a zvyklostí posledních majitelů rodu Seilern-Aspang.

Posledními soukromými držiteli milotického zámku byl rod Seilernů, jemuž byl majetek konfiskován na základě Benešových dekretů. Veřejnosti byl zámek zpřístupněn již roku 1948. Přibližně od poloviny 60. let 20. století probíhaly úpravy interiérů zámku; v roce 1974 byla nová instalace hotova a návštěvníkům byla nabídnuta stylizovaná prohlídková trasa, akcentující barokní epochu, která byla ze společenského hlediska pro Milotice nejvýznamnější.

V roce 2005 prošly interiéry milotického zámku změnami, které si kladly za úkol uvést reprezentační prostory zámku do podoby, jakou měly v první polovině 20. století, kdy byl zámek obýván rodem Seilern-Aspang. Prohlídka interiérů je tak zároveň nahlédnutím do všedních dnů na milotickém zámku za jeho posledních soukromých majitelů.

Je nutno říci, že rodina Seilernů neoplývala velkými majetky, rozsah velkostatku byl snížen pozemkovou reformou a její poslední majitel, JUDr. Ladislav Seilern, prosazoval úplnou soběstačnost hospodářství. Nakupovaly se pouze ty věci, které nebylo možné vyrobit vlastními silami. Rodina nedávala svůj původ na odiv, ale přijímala z něho vyplývající závazky.

Poznámka: Na tomto zámku se natáčela pohádka "Z humny je drak" s mladičkou Ivankou Andrlovou, Kvietikem, Kemrem, Císlerem atd.
Také před dvěma lety se zde natáčel jeden díl "Československo má talent". 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vlastakocianova vlastakocianova | E-mail | Web | 22. července 2012 v 9:41 | Reagovat

To jsou moc krásné obrázky.Děcka si to musely určitě užít.Takové krásné princezničky a princátka. :-)  :-)  :-)

2 Jackguelina Jackguelina | 22. července 2012 v 14:07 | Reagovat

nádherné detičky,nádherné fotky******

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama